Szkoła rysunku, kurs rysunku - Olkusz

Zamknij menu

O szkole

W ofercie Szkoły znajduje się wielopoziomowe nauczanie rysunku i malarstwa oraz kurs historii sztuki. Szkoła wspólnie z Galerią Sztuki Zalubowski jest równiez organizatorem wydarzeń: wystaw, wykładów, warsztatów, konfrontacji.

W Szkole Rysunku Zalubowski można zdobyć znajomość wszystkich aspektów
warsztatu rysunkowo – malarskiego oraz przygotować się do matury i egzaminu wstepnego na studia z historii sztuki.
Naukę w szkole może podjąć każdy niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.

Oferta Szkoły jest skierowana do:

• kandydatów na studia artystyczne, architektury, architektury krajobrazu,
    inne kierunki projektowe i do liceów plastycznych
  • dzieci i młodzieży o zainteresowaniach plastycznych chcących zdobyć lub pogłębić umiejętności artystyczne
  • dorosłych amatorów sztuki, hobbystów, seniorów

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

Szkoła Rysunku Zalubowski istnieje od roku 2002.
Początkowo miała ona formę autorskiego kursu rysunku realizowanego
przez artystę Rafała Zalubowskiego we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej
w Myślenicach w roku 2002, a po jej zamknięciu z Muzeum Regionalnym
„Dom Grecki” w Myślenicach w latach 2002 – 2009.

W roku 2009 wraz z otwarciem Galerii Zalubowski, kurs został włączony w  jej
strukturę i usamodzielniony jako Szkoła Rysunku Zalubowski.

We wrześniu 2013 Szkoła otwarła filię w Krakowie przy ul. Kącik 9.

W listopadzie 2015 roku rozpoczyna działalność filia w Wieliczce.

We wrześniu 2016 roku Szkoła otwiera filię w Niepołomicach.

W październiku 2018 roku Szkoła otwiera filie w Olkuszu, Oświęcimiu oraz Bochni.

Wychowankami kursu/szkoły rysunku jest wielu obecnych uczniów, studentów
i absolwentów architektury oraz artystycznych i projektowych szkół wyższych i średnich w całej Polsce.

Szkoła Rysunku Zalubowski – Regulamin

Szkoła Rysunku Zalubowski – Harmonogram zajęć Olkusz

Filia w Olkuszu
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
ul. Szpitalna 34
32-300 Olkusz

mail: galeria@galeriazalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!